Сад власними руками

Загальний підхід до створення саду полягає в тому, щоби по-перше – розробити правильний проект на папері, а по-друге – дати йому життя і місце на землі. І якщо, теоретична частина потребує багато специфічних знань та не менш специфічного досвіду (як у будь якій професії, до речі), то практична частина потребує практичних ж навичок, які закладені в нас природою, підтверджені дитинством і дрімають в нас до часу.

Копати, садити, поливати, збирати врожай – хіба це лякає дітей?
Тому чого це має лякати дорослих?

s1_64754_24

Звісно, і ці речі треба робити правильно, але цьому не складно навчитися. Один раз мені показали як треба правильно садити дерево і другого разу я не потребував.

Деякі побоювання викликають специфічні роботи як ось викладення підпорних стінок, доріжок та специфічні ландшафтні роботи  – фонтани, озера, струмки. Так, я б рекомендував довірити будівельні роботи професіоналам (їх найме і ландшафтний дизайнер), а от щодо садових доріжок, струмочків, невеликих водойм – я б не був категорічний. Якось, я найняв спеціалістів для фонтану – вони переробляли його 2 рази, а потім я зробив його сам, своїми руками.

Сад власними руками, чи реально це?

Тож, попередні висновки такі – ландшафтний проект потребує спеціальних знань, тому, я б радив, брати консультації. Замовити проект, на мій погляд, розумно, але – дизайнер зробить за вас ту роботу, яка доставила б вам задоволення.

До того ж, консультації ідеально вирішують проблему порозуміння, синергія (співробітництво) завжди сильніша, ніж індивідуальна робота, а сад вийде на порядок функціональнішим, і, так би мовити – правильнішим.  В нашому піході – авторським.

Практична частина ландшафтної роботи під силу кваліфікованим робітникам, якими ви будете керувати на основі ландшафтного плану.  Решта садових робіт, таких як посадки рослин, невеликі садові роботи (доріжки, фонтанчики, декор, встановлення скульптур та прикрас, стандартні водойми тощо)  – під силу людям, що люблять свою землю. На цьому етапі також можливо залучати консультанта для навчання алгоритму робіт (послідовності) і специфічним навичкам.

Тож, мрійте і знайте, що  створити сад власними руками – можливо. І до того ж – дуже приємно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *